Cep telefonlarında 9 büyük gelişme!

Cep telefonlarında şimdiye kadar yapılan en büyük gelişmeler ne oldu?

İlk cep telefonu görüşmesi 1973 yılında yapıldı ve o günden bu yana 40 yıl geçti. Cep telefonu ilk olarak Motorola’dan Martin Cooper tarafından geliştirldi. Telefon görüşmesi ilk olarak 1973 yılında yapıldı ancak ilk cep telefonu 1984 yılında satışa sunuldu.

ABD Federal İletişim Komisyonundan onaylı ilk cihazın “Dynamic Adaptive Total Area Coverage” yani “DynaTAC 8000X” ismi ile tüketicilerden sipariş kabul etmeye başlamasının üzerinden 29 yıl geçti. Bu telefon 10 inç boyutunda 790g ağırlığında ve 30 dakika konuşma süresi özelliğine sahipti.

1382385644_martin-cooper-inventor-of-cell-phone-650x400-645x396

Teknoloji o zamandan bu yana uzun bir yol kat etti. En son İTÜ Araştırmasına göre yılın sonunda6,8 milyar cep telefonu abonelikleri olacak ve dünyada sadece 7,1 milyar insan var olduğu biliniyor.

Kaynak: teknolojioku

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ankara fotokopi servisi ankara bilgisayar servisi ankara fotokopi tonerleri ankara sharp fotokopi servisi ankara notebook laptop bilgisayar tamiri servisi ankara toner fiyatları tl kyocera mita fotokopi ankara ankara samsung fotokopi servisi ankara faks fotokopi yazıcı servisi tamiri tamircisi ankara utax fotokopi servisi ankara teknik servisi sharp kyocera canon ricoh minolta develop toshiba ankara sharp toner, kyocera toner, hp toner Utax ,Fotokopi,, Sharp Fotokopi,Ricoh Fotokopi,Kiralık Fotokopi Makinesi, Fotokopi Makinası, Ankara Fotokopi Makinaları, fotokopi, kiralık fotokopi makinası fotokopi makinaları,toshiba fotokopi makinası, fotokopi tonerleri, kyocera tonerleri, kiralık fotokopi makinası, kiralik fotokopi makinesi, kiralık fotokopi, Yazıcı İkinci el fotokopi, Renkli fotokopi fiyatları, tamiri, servisi, tamircisi