Çocukların tablet kullanımı gün geçtikçe artıyor

Yapılan araştırmalara göre çocuklardaki tablete olan ilgi giderek artıyor

1380837021_basliksiz-1

Çocukların büyüklerden çok daha kolay yeni teknolojilere alışması kaçınılmaz gerçeklerden biri. İngiltere Telekom’un yaptığı geniş bir araştırmaya göre tablet marketinin önemli bir kısmını çocuklara yönelik tabletler oluşturuyor ve gelişmesi de oldukça iyi bir orana işaret ediyor.

Öte yandan çocukların genellikle büyük ekranlı tabletleri seçtikleri  ortaya çıktı. Aslında çocuklar bu işten epey iyi anlıyor gibi görünüyor. 2005’ten bu yana yapılan araştırmalara göre çocuklardaki tablet kullanımı %49’a çıkmış durumda. 5-15 yaş arasında tablet kullanımı yaygınken, telefon kullanımında bu yaş aralığı 8-11’e kadar düşüyor.

%4’ten %18’e kadar büyümede de  telefondan tablete geçen çocukların oranını görüyoruz. Tabet kullanan çocukların %97’si Facebook kullanırken, önemli oranda kullanılan uygulamalar arasında YouTube, Instagram ve Twitter bulunuyor.

Kaynak: Teknolojioku

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ankara fotokopi servisi ankara bilgisayar servisi ankara fotokopi tonerleri ankara sharp fotokopi servisi ankara notebook laptop bilgisayar tamiri servisi ankara toner fiyatları tl kyocera mita fotokopi ankara ankara samsung fotokopi servisi ankara faks fotokopi yazıcı servisi tamiri tamircisi ankara utax fotokopi servisi ankara teknik servisi sharp kyocera canon ricoh minolta develop toshiba ankara sharp toner, kyocera toner, hp toner Utax ,Fotokopi,, Sharp Fotokopi,Ricoh Fotokopi,Kiralık Fotokopi Makinesi, Fotokopi Makinası, Ankara Fotokopi Makinaları, fotokopi, kiralık fotokopi makinası fotokopi makinaları,toshiba fotokopi makinası, fotokopi tonerleri, kyocera tonerleri, kiralık fotokopi makinası, kiralik fotokopi makinesi, kiralık fotokopi, Yazıcı İkinci el fotokopi, Renkli fotokopi fiyatları, tamiri, servisi, tamircisi