HTC yi karalayan Samsung’a para cezası geldi

Samsung Tayvan’ın HTC’yi karalayan yorumlar yazdırması para cezasına neden oldu.

Hatırlayacak olursanız eğer bu yıl Nisan ayında Samsung’un, öğrencilere para vererek internetteHTC ürünlerini kötüleyen yorumlar yapmasını istediği iddiaları olmuş ve bu nedenşe soruşturma açılmasına karar verilmişti.

Tayvan Adil Ticaret Komisyonu sözcüsü AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, Samsung’un öğrencilere yerel bir web sitesinde Samsung’u öven fakat HTC’yi eleştiren yorumlar yapması için para verdiğine dair şikayetler geldiğini söylemişti.

1382624499_samsung22

Bu haberlerden sonra Samsung Tayvan, Facebook sayfasında yayınladığı yazı ile isimsiz yorumlarda dahil olmak üzere tüm pazarlama faaliyetlerini durdurduklarını söylemişti. Ayrıca yazıda gelecekteki tüm pazarlama çalışmalarının şeffaf ve dürüstlük felsefesine uyacağı ve bu olayın tekrar edilmemesi için çalışanlara da bu yönde eğitim verileceği sözünü veren şirket HTC’den özür dilemişti.

Şimdi bu soruşturma sonuçlandı ve Samsung’un cezası belli oldu. Şirket suçlu bulundu ve340.000 $ para cezasına çarptırıldı. Para cezası Samsung için çok büyük bir rakam değil ama suçun sabitleşmesi utanç verici olabilir.

Kaynak: teknolojioku

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ankara fotokopi servisi ankara bilgisayar servisi ankara fotokopi tonerleri ankara sharp fotokopi servisi ankara notebook laptop bilgisayar tamiri servisi ankara toner fiyatları tl kyocera mita fotokopi ankara ankara samsung fotokopi servisi ankara faks fotokopi yazıcı servisi tamiri tamircisi ankara utax fotokopi servisi ankara teknik servisi sharp kyocera canon ricoh minolta develop toshiba ankara sharp toner, kyocera toner, hp toner Utax ,Fotokopi,, Sharp Fotokopi,Ricoh Fotokopi,Kiralık Fotokopi Makinesi, Fotokopi Makinası, Ankara Fotokopi Makinaları, fotokopi, kiralık fotokopi makinası fotokopi makinaları,toshiba fotokopi makinası, fotokopi tonerleri, kyocera tonerleri, kiralık fotokopi makinası, kiralik fotokopi makinesi, kiralık fotokopi, Yazıcı İkinci el fotokopi, Renkli fotokopi fiyatları, tamiri, servisi, tamircisi