Tunçmatik Güç Kaynakları Stoklarımızda

tuncmatik-ankara

Güç elektroniğinin önce gelen markalarından olan Tunçmatik Güç Kaynakları satışımız başlamıştır. İlk olarak stoklarımıza dahil olan ürünler aşağıda listelenmektedir.

ÜRÜN KODU ÜRÜN AÇIKLAMASI
UPS TUNÇ 3KVA TUNÇMATİK NEWTECH PRO 3kVA LCD ON-LINE UPS
UPS TUNÇ 2KVA ECO TUNCMATIK NEWTECH ECO 2KVA 1/1 ON-LINE UPS LCD
UPS TUNÇ 2KVA TUNÇMATİK NEWTECH PRO 2kVA LCD ON-LINE UPS
UPS TUNÇ 1KVA ECO TUNCMATIK NEWTECH ECO 1 KVA 1/1 4/10DK LCD ON-LIN
UPS TUNÇ 1KVA TUNÇMATİK 1KVA ON-LINE NEWTECH PRO UPS

Tunçmatik, 1969 yılında Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu elektrik/elektronik ürünlerin Türkiye’de üretimini yapmak amacı ile kurulmuştur.

Tunçmatik’in ilk ürünü, Türkiye için de bir ilk olan yerli üretim oto sinyal flaşörüdür.

1970’li yıllarda Tunçmatik TV voltaj regülatörü üretimine başlamıştır. Tunçmatik ismi ile bütünleşen bu regülatörler firmanın Türkiye içinde bilinirliğini de üst seviyelere çıkartmıştır. Bu girişim yine Türkiye için bir ilktir.  70’li yıllar Tunçmatik fabrikasının Ümraniye’de kurulduğu yıllardır.

1980’lerde ülkede enerji sıkıntısının artması üzerine Tunçmatik jeneratör üretimine yönelmiştir. 1981 yılında ilk alternatörü üreten Tunçmatik, aynı yıl içinde döner motorlu elektrik makinelerinin bir türevi olan doğru akım motorunu Türkiye’de ilk defa üretmiştir.

80’lerin ortalarından itibaren kapılarını yurtdışına açan Tunçmatik dünya pazarında söz sahibi olan birçok kuruluşun Türkiye, Ortadoğu ve Rusya pazarında dağıtıcılığını ve temsilciliğini üstlenmiştir.

Tunçmatik, 1996 yılında tüm elektromekanik faaliyetlerine son vererek, günün ve geleceğin teknolojisi olan  “güç elektroniği”ne  odaklanma kararı almıştır. Bunu takiben, dünya literatüründe de bir ilk olan RISC mikrokontrolör denetimli dijital DC motor sürücüsü Tunçmatik AR-GE bünyesinde geliştirilmiş ve güç elektroniğine yönelik çeşitli ürünlerin AR-GE çalışmalarının yine Tunçmatik bünyesinde tamamlanmasından sonra bu ürünler yurtdışında uluslararası fuarlarda sergilenerek Amerika’dan Tayvan’a kadar geniş bir coğrafi bölgeye ihracata başlanmıştır.

Ana konusu “güç elektroniği” olan günümüz Tunçmatik başta kesintisiz güç kaynakları olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi ile pazara hizmet vermektedir. Türkiye pazarında UPS konusunda öncü ve pazarı belirleyici firmalardan olan Tunçmatik, yapmış olduğu çalışmalar neticesinde ürün yelpazesini 300 VA’den 3200 kVA gücüne kadar genişletmiştir.

ankara fotokopi servisi ankara bilgisayar servisi ankara fotokopi tonerleri ankara sharp fotokopi servisi ankara notebook laptop bilgisayar tamiri servisi ankara toner fiyatları tl kyocera mita fotokopi ankara ankara samsung fotokopi servisi ankara faks fotokopi yazıcı servisi tamiri tamircisi ankara utax fotokopi servisi ankara teknik servisi sharp kyocera canon ricoh minolta develop toshiba ankara sharp toner, kyocera toner, hp toner Utax ,Fotokopi,, Sharp Fotokopi,Ricoh Fotokopi,Kiralık Fotokopi Makinesi, Fotokopi Makinası, Ankara Fotokopi Makinaları, fotokopi, kiralık fotokopi makinası fotokopi makinaları,toshiba fotokopi makinası, fotokopi tonerleri, kyocera tonerleri, kiralık fotokopi makinası, kiralik fotokopi makinesi, kiralık fotokopi, Yazıcı İkinci el fotokopi, Renkli fotokopi fiyatları, tamiri, servisi, tamircisi